Hayali- Uydurmaca- Kandırmaca Tedaviler

Hayali Uydurmaca- Kandırmaca “Tedaviler”:

İnsanların çaresizliğinden nemalanan çok ahlaksızlar vardır.Gerek görsel medyada gerekse yazılı(basın,internet…)yoluyla  çok iddialı tedaviler duyarsınız. Örneğin tek seanslık bir hipnozla yada 5 seanslık bir eft ile, Kuantumlama ile ya da “panikatak kolyesi” ile kesin tedavi diye… Bazende “kerametleri kendinden menkul” son dönemin gözde “Bitkicileri”, Sarı kantaronu her türlü stres bozukluklarında “mucizevi” bir şekilde lanse etmektedirler.  Bu insanların ortak özelliği şudur:-%95 i doktor-hekim değildir.- Ya ziraatcı,ya sosyal danışman,ya esnaf , ya fizikçi,felsefecidir… Bu kişiler tıbbı: insan anatomisi, kimyası, fizyolojisini, hastalıkların oluş mekanizmalarını, belirtilerin anlamlarını bilmezler. Son derece “cahil” insanlardır. “CAHİL CESUR OLUR” Özdeyişinde makes bulduğu gibi, çok iddialılar…

Aklı başında bir doktorun hiçbir zaman böyle iddialı ortaya çıktığını göremezsiniz. Bu insanlar ciddi paralar almakta ve hastaları istismar etmektedirler.Büro açıp; çatır çatır “doktorluk” yapmaktadırlar. Maalesef TV lerin baş köşelerinde  reyting artırmak için oturmaktalar. Bir çok kanalda da,internet sitelerine reklam ve paralar vererek reklamlarını yaptırmaktalar. Vatandaş da zannediyor ki; “bu kişi konunun uzmanı olmazsa buralara çıkartmazlar” Halbuki, günümüzde medyanın “dini –imanı” para olmuş. Kim parayı bastırırsa, ne söylerse söylesin, yeter ki  RTÜK e takılmasın, vatandaş kandırılmış hiç önemli değil… Maalesef  Tabib odaları, sağlık bakanlığı bu uygulamalara ciddi müdahalelerde bulunmuyor.Onlar doktorlarla uğraşıyorlar.

Hergün bu insanların “tezgahından geçen” ,”çarpılan”, sağlığı daha da bozulan insanlarla karşılaşıyoruz. Aman ne olur, bu tür  iddialı reklemlara kanmayın. Tıp da “Mucize, Keramet” yoktur. Allah hastalıkları yaratmış, fakat çarelerinide ,tıp vasıtasıyla bize sunmuştur. Her ilimde olduğu gibi, tıp ilmi de Allah’ ın ilminden kaynaklanmaktadır.Yanlış inanışlara, hurafalere, sahtekarlara kanmayın.